1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Інструкція з монтажу металочерепиці.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Листи металочерепиці поставляються по заздалегідь заявлених розмірах, які встановлюються в результаті ретельних обмірів схилів даху. Визначальне значення має основний розмір - від карниза до коника. При обмірах необхідно враховувати, що у нижнього листа металочерепиці повинен бути звис близько 40 мм.
Враховуючи корисну ширину листів металочерепиці, можна підрахувати їх кількість. При довжині скатів більше 7,0 м листи бажано розбивати на два або більше.
КОНСТРУКЦІЯ ПОКРІВЛІ металочерепиці.

1

1) Карнизна планка
2) Доска обрешітки (можна профільну)
3) Спадаючий брус контробрешітки
4) Гідроізоляційна плівка
5) Стропильна нога
6) Коник
7) Листи металочерепиці
8) Ущільнювач коника
9) Заглушка коника
10) Вітрова планка
11) Водозливна труба
12) Тримач труби
13) Водозливний жолоб
14) Тримач жолоба
15) Сніговий барєр
16) Ендова верхня
17) Ендова нижня
18) Пристіновий профіль

РІВНИЙ ДАХ

Перед початком монтажу необхідно перевірити геометричні розміри покрівлі. Діагоналі прямокутних скатів повинні бути однакової величини. При невеликій різниці в розмірах дефекти можна поправити за допомогою окремих елементів.
Мінімально допустимий кут при влаштуванні покрівель з металочерепиці 14 ˚. Якщо кут нахилу ската менше 14 ˚, то нахлест листів металочерепиці роблять на 2 хвилі.

2


ЯК ПОВОДИТИСЯ З МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЕЮ

3

 

 

 

 

 

 

Навантаження й розвантаження металочерепиці повинна здійснюватися акуратно, щоб уникнути механічних пошкоджень поверхні матеріалу. Переносити листи можна, взявшись за краї по довжині. Утворену в процесі монтажу металеву стружку необхідно акуратно видаляти за допомогою м'якої щітки. При забрудненні поверхні металочерепиці, змийте бруд м'яким миючим засобом. Не використовуйте абразивні чистячі засоби і речовини на основі розчинників. Для очищення снігу і льоду з металлочерепичной покрівлі не користуйтеся ломом, скребком або сніговою лопатою.

ЗБЕРІГАННЯ

 4

 

 

 

 

Якщо монтаж покрівлі буде проводиться не відразу, то рекомендується прокласти листи металочерепиці рейками. Листи потрібно переносити, взявши за краї по довжині листа. При перенесенні НЕ поріжте руки об гострі краї листів.


Паро і гідроізоляція.
На холодній нижній поверхні металочерепиці відбувається конденсація вологи, що міститься в теплому повітрі, піднімається усередині приміщень. Це призводить до утворення цвілі, зволоженню крокв і решетування, промерзання даху і іншої внутрішньої обробки. Для боротьби з подібними явищами необхідно:
- Здійснити теплоізоляцію внутрішніх приміщень від даху
- Захистити теплоізоляцію від вологи всередині будинку пароізоляційної плівкою

- Захистити теплоізоляцію зовні гідроізоляційної паро пропускною плівкою
- Забезпечити хорошу вентиляцію

5

 


Полотнища пароізоляційної плівки кладуть під теплоізоляційний матеріал і герметично з'єднують внахлест з проклейкою стиків клейкою стрічкою. Для додаткового захисту теплоізоляції від зовнішньої вологи на крокви укладається паро пропускний гідроізоляційний матеріал.

Шар гідроізоляційної плівки розгортають горизонтально від карниза до коника з нахлестом 150 мм і походить плівки між кроквами близько 20 мм.

6


Організація підпокрівельної вентиляції - це основна умова для забезпечення надійності покрівлі та основи під покрівлю. Варіанти виконання вентиляції залежать від конструктивного виконання даху.

Для вентиляції необхідно забезпечити можливість безперешкодного проходу повітряного потоку від карниза до коника. Вентиляція здійснюється через:
- Щілина між карнизної планкою і металочерепицею
- Спеціально залишаються повітряні зазори в підшивці звісу даху
- Вентиляційний зазор між гідроізоляційної плівкою і коником
- Перфорації в ущільнювачі коника.

Обрешетування і МОНТАЖ

7

 

 

 

 

УВАГА! Спочатку укладається гідроізоляційний матеріал, а тільки потім монтується обрешетування.

Якщо є ймовірність, що вентиляція під черепицею буде недостатня, то при монтажі решетування рекомендується використовувати гідроізоляційний матеріал. Це робиться для запобігання виникнення конденсату з нижньої сторони покрівельного листа. Гідроізоляційний матеріал повинен поглинати вологу з боку теплоізоляції і запобігати потраплянню вологи у вигляді конденсату, що утворюється на нижньому боці покрівельного покриття у зв'язку з атмосферними коливаннями.

 8

 

 

 

 

По кроквах на укладений гідроізоляційний матеріал прибиваються спадаючі бруски 30 * 50 мм, а до них антисептувати дошки обрешітки 32 х 100 мм з кроком між ними 350 мм, відповідним кроці металочерепиці (350 мм для профілю типу "Монтеррей" або "Джокер"). Нижня дошка обрешітки повинна бути товще приблизно на 18 мм, а відстань між початком першої і серединою другої дошки обрешітки має становити 300 мм. Якщо відстань між кроквами більше 1000 мм, дошки обрешітки необхідно брати товщі. При монтажі решетування необхідно передбачити кріплення для прохідних елементів (вентиляційні труби та ін.).

9 
Щоб конькова планка була добре закріплена, під неї по обидві сторони прибивають по дві додаткові дошки.
Перед установкою металочерепиці по карнизу даху прибивається карнизна планка.

Карнизна планка

10 
Карнизна планки повинна кріпитися перед покрівельними листами. Нахлест виконується 100 мм. Карнизну планку кріплять оцинкованими цвяхами на відстані 300 мм один від одного. Лист обрізають ножицями по металу.
У відповідних місцях встановлюються ендови.
Металочерепиця кріпиться до дощок обрешітки саморізами довжиною 30-40 мм, для вкручування яких потрібно мати дриль з реверсом, коловорот або інший аналогічний інструмент, а також торцеву голівку 8 мм. Монтаж металочерепиці починається з нижнього кута даху: укладаються два аркуші, закріплюються між собою саморізами, що вийшов рівний нижній край вирівнюється строго по карнизу з вильотом близько 40 мм, після чого листи остаточно закріплюються. Як варіант, рекомендується наступний метод кріплення: кріпіть листи саморізами в шаховому порядку через хвилю. Стик верхнього й нижнього аркушів фіксується саморізами через хвилю.

11

Листи металочерепиці кріпляться саморізами з ущільнювальною шайбою в прогин хвилі, під поперечною сходинкою профілю, перпендикулярно обрешітці. Витрата саморізів приблизно 6-8 шт. на 1м.кв. Схему кріплення листів дивіться на малюнку

12 

БІЧНІ ПЕРЕКРИТТЯ
Перекриття зазвичай проводиться на вершині профілю. Точка кріплення саморіза трохи зсунута від центра канавки в сторону перекриття, що сприяє збільшенню тиску верхнього листа на нижній.

13
Кількість гвинтів на покривається ширину поверхні
= У коника, 1 гвинт в кожну другу канавку
= 2-а, 4-а і т. д. обрешітини, 1 гвинт / лист
= 1-а, 3-я і т. д. обрешітини, 2 гвинта / лист
= У карниза і на перекриттях, 1 гвинт в кожну канавку профілю

Після установки листів між коником і металочерепицею ставиться ущільнювач, потім коник кріпиться саморізами 4,8 * 80-90 через хвилю. Торці металочерепичного коника закриваються заглушками на саморізах. У місцях установки розжолобків встановлюються нижня і верхня ендови. На торцях даху - вітрові планки, які кріпляться саморізами.

14

Якщо по торця даху зріз металочерепиці припав на нижній вигин хвилі профілю, то край листа необхідно відігнути приблизно на 30 мм для запобігання попадання води і снігу. Щоб уникнути скочування снігу над входом в будівлю на відстані близько 650 мм від карниза коньковими саморізами кріпиться сніговий бар'єр.

15

   


РІЗАННЯ ПРОФІЛЮ
Профілі можна різати: електричними ножицями, електролобзиком, дискової пилкою з твердосплавними зубами, ножицями ручними для металу, ножівкою з дрібними зубами. Заборонено різання абразивним кругом, так як гарячі стружки, що потрапляють на покриття, пропалюють його і це призводить до прискореної корозії.


ОФОРМЛЕННЯ КАРНИЗИ
Карнизний профіль кріпиться по нижній межі ската до укладання листів металочерепиці. Нахлест виконується 100 мм. Карниз кріплять до обрешітки оцинкованими цвяхами із довжиною 300 мм. У випадку, якщо передбачається організований водостік з покрівлі, необхідно попередньо встановити власники жолоба.

16 

ПРИСТІННИЙ ПРОФІЛЬ
На стиках металочерепиці з вертикальними поверхнями (стіни, труби і т. П.) Закріпіть планки примикань, використовуючи саморізи. Між листом металочерепиці і планкою примикання використовується самоклеючий ущільнювач. Нахлест планок по довжині 10 см. Для додаткової герметизації планок примикання до стіни використовуйте силіконовий герметик.

24 
Обклад пічної труби виробляється за допомогою гладкого листа того ж кольору, що і металочерепиця (як показано на малюнку). Для додаткової гідроізоляції місць примикання використовуйте самоклейку стрічку (наприклад, Екобіт).

 17

КОНЬКОВА ПЛАНКА

Для надійного кріплення конькової планки, під неї потрібно прибити дві додаткові дошки.

Конькова планка монтується тільки після повної установки і кріплення всіх покрівельних аркушів. Не забудьте закріпити ущільнювальну стрічку під коник. Всі шурупи та ущільнювальна стрічка повинні накриватися конькової планкою. Конькова планка кріпиться на кожній другій профільній хвилі шурупами, а торці до коника кріпляться або шурупами або заклепками.

 19
МОНТАЖ ЗЛАМІВ ПОКРІВЛІ

На зовнішніх зламах використовується карнизна планка. Між верхнім листом і карнизної планкою приклейте ущільнювач.

На внутрішніх зламах використовується планка примикання. Між нижнім листом і планкою примикання приклейте ущільнювач.

20 

МОНТАЖ СНІГОУТРИМУВАЧІВ

Для запобігання сходу снігу в небажаних місцях, наприклад, над входом, а також для захисту водостоків необхідно встановлювати снігоутримувачі.
Встановіть планку снігозатримання під другою поперечною сходинкою металочерепиці. Між верхнім краєм снігоутримувача і листом металочерепиці, вгорі кожної хвилі профілю, прикріпите опорну планку.
Щоб прикріпити снігоутримувач безпосередньо до обрешітки, використовуйте довгі саморізи. Нижній край снігоутримувача закріпіть вгорі кожної другої хвилі. Крім планки снігозатримання, описаної вище, можливе використання трубчастого снігоутримувача, який монтується відповідно до інструкції, що додається в комплекті.

21 

 

УЩІЛЬНЮЮЧІ СТРІЧКИ

Зазвичай при монтажі покрівлі ущільнювальні стрічки використовують тільки під коником і на стиках дахів шатрової форми. Якщо основу даху вже виконано з гідроізоляційним матеріалом, то ущільнювальні стрічки не потрібні, крім внутрішніх стиків.

У місцях нахлестів і наскрізних отворів для ущільнення використовують силіконову масу або інший подібний герметик.

Ущільнювальні стрічки акуратно прибиваються невеликими цвяхами до профілю, і тільки після цього коник або стик покривається планкою.

22

 
ЯК ХОДИТИ ПО ДАХУ

При пересуванні по металочерепиці використовуйте взуття з м'якою підошвою. Наступайте тільки в прогин хвилі, в місцях, де під профілем коштують рейки обрешітки. Не наступайте на гребінь хвилі!

 23ЛИСТИ ПОВИННІ БУТИ ВІЛЬНІ ВІД ВСІХ ВІДХОДІВ ОБРОБКИ

При монтажі необхідно очищати листи від відходів виробництва.
Нова покрівля після закінчення монтажу повинна бути ретельно оглянута, на ній не повинно залишитися ніяких сторонніх предметів, а також металевої стружки або сталевих обрізків, які стають причиною корозії.

Нове

Цегла гіперпресована, керамічна

fas1

 Цегла гіперпресована,  керамічна. Різних фактур та кольорів .

Металочерепиця

1Металочерепиця - це найпоширеніший та самий універсальний матеріал для покрівлі дахів.

Композитная черепица

Evertile (Эвертайл)

 Композитная черепица Evertile, Evertile Coppo производится компанией Modern Roofing Systems (Чехия) с 1997 года.Цегла керамічна

Цегла керамічна

Rockwool™ та Техноніколь™

dax7

Rockwool™ та Техноніколь™ - теплозвукоізоляція з кам’яної вати на основі базальту.

Плівки та саморізи

dax5Покрівельні плівки (мембрани) та саморізи.

Композитная черепица

Evertile (Эвертайл)

 Композитная черепица Evertile, Evertile Coppo производится компанией Modern Roofing Systems (Чехия) с 1997 года.Профнастил

bitum1

Профнастил ТП-8, ТП-14, ТП-20, ПК-35, ПК-57 - широко застосовується для будівництва парканів, стінових та покрівельних робіт.

Металочерепиця

1Металочерепиця - це найпоширеніший та самий універсальний матеріал для покрівлі дахів.

Мансардні вікна та люки

dax8

Мансардні вікна та люки  «Velux», «Roto» використовуються  для освітлення та вентиляції  мансардних приміщень та виходу на дах.

Альтапрофіль

fas6 «Альтапрофіль»- стінові панелі  ПВХ (сайдинг)

Броньовані та металеві двері

fas5 Броньовані та металеві двері для Вашого дому.

Дерев’яні вікна та двері

fas4

Дерев’яні вікна та двері  виробляються з натурального, екологічного матеріалу.

Металопластикові вікна VEKA

p veka

Металопластикові вікна та двері торгових марок «Veka» , виробляються з якісного, екологічного та міцного матеріалу.

Металопластикові вікна та двері

fas3

Металопластикові вікна та двері "Вікнар’Off" виробляються з якісного, екологічного та міцного матеріалу.

Стінові блоки «УДК»

fas2

Стінові блоки «УДК»- високотехнологічний автоклавний газобетон. Ідеальний будівельний матеріал для будівництва житла

Яндекс.Метрика